czwartek, 18 października 2012

Scrap Raiders - Nieproszeni goście


Na ostatnim ŁPGu rozegraliśmy z Borsuukiem i Machciem kolejną misję Scrap Raiders. Z uwagi na ograniczenia czasowe konwentu musieliśmy przerwać, a przedwczoraj ją dokończyliśmy. Oto raport z bitwy.
Tym razem Scrap Raiders zostali wynajęci do wsparcia oddziału uderzeniowego z 10 regimentu Gwardii Lyrańskiej, który miał na celu wyeliminowanie ruchomej bazy zaopatrzenia 31 Dywizji WoBM atakującej Nowy Avalon.
Obrona bazy zaopatrzenia składała się z wzmocnionego czołgami Poziomu II:
MR-5M Cerberus (P4/A3)
BLR-3M BattleMaster (P4/A2)
TYM-1A Toyama (P5/A4)
OTL-6D Ostsol (P5/A3)
GRM-R-PR29 Grim Reaper (P5/A3)
CRB-27 Crab (P3/A2)
Alacorn Mk VI (P3/A3)
Rhino (P4/A4)
Fury (P5/A2)
3 Prairie Schooner Land Trains
Siły szturmowe 10 regimentu ze wsparciem najemników złożone były z:
FNR-5 Fafnir (P5/A3)
TDX-7Y Thunder Hawk (P5/A4)
VR-5R Verfolger (P5/A3)
BTZ-3F Blitzkrieg (P5/A2)

KW1-LH3 Lineholder - Michael "M.J." Jones (P4/A4)
TBT-7M Trebuchet - Martin "Egov" Swaller (P5/A3)
TR1 Wraith - Hanse Kloss (P4/A3)
SDR-7M Spider - Kim Dzong Lee (P4/A4)

Zagraliśmy na planszach Scattered Woods, Battleforce 2, Rolling Hills #2 i Open Terrain #2. Czyste pola na Open Terrain #2 traktowane były jako pola uprawne (Planted Fields wg TacOps). Dodatkowo na każdej planszy losowo rozmieszczone były po dwie chmary robali (Bug Storms wg. Tac Ops). Roje robaczków przeszkadzały w strzelaniu - ostrzał idący przez heks z rojem i sąsiednie obarczony był dodatkowym modyfikatorem +1 dla broni balistycznych i +2 dla energetycznych. Aby wygrać scenariusz, Atakujący musiał zniszczyć wszystkie jednostki przeciwnika. Obrońca musiał przedostać transportowce na drugą stronę planszy Schoonery jako duże cele można było obezwładnić lub zniszczyć zbliżając się na jeden heks i deklarując ostrzał.

Atakujący wybrali wejście krótką krawędzią plansz Open Terrain #2 i Battleforce 2, a zatem siły WoBM, które wybierały krawędź prostopadłą do Atakującego zajęły pozycję na dłuższej krawędzi plansz Battleforce 2 i Scattered Woods. Crab z Reaperem wsparci Alacornem i Rhino stały na prawej flance za rzeką, w centrum stały transportowce osłaniane przez Fury i wysuniętego do przodu Cerberusa, a na lewej pozostałe Mechy Blakistów: Ostsol, Toyama i Battlemaster.

Większość sił Gwardzistów i Scrap Raiders wkroczyła na planszę przez pola uprawne. Tylko Fafnir i Blitzkrieg ruszyli na prawą flankę Blakistów przy jeziorze na mapie Battleforce 2. Zakotwiczyłem więc Alacorna w zakolu rzeki a Craba, Grim Reapera i Rhino schowałem za wzgórzem. Transportowce z Furią zaczęły przedzierać się przez lasy, starając się odsunąć od wroga, a Mechy ruszyły na spotkanie przeciwnika. Toyama z niewielkim poślizgiem bo zaliczył glebę przechodząc przez rzekę.

Alacorn wymienił kilka salw z Gaussów z Thunder Hawkiem na dalekim zasięgu, gdzie obie jednostki uzyskały po jednym trafieniu. Wraith i Spider zaczęły szybkimi skokami przesuwać się w stronę wzgórz, więc oddelegowałem Ostsola aby kontrować ich ruchy. Blitzkrieg z Fafnirem ruszyli do przodu, ale szybko dostali się pod ogień Alacorna i LRMów Rhino i Grim Reapera. Trebuchet i Lineholder prowadziły ogień pośredni LRMami korzystając z namiarów Blitzkriega, uzyskując drobne sukcesy w postaci nakrycia salwą rakiet Swarm pozycji Craba i Grim Reapera.

Ponieważ Cerberus wysforował się nieco do przodu przed resztę, Borsuuk zmienił zdanie i ruszył naprzód Blitzkriegiem w stronę pól uprawnych pozostawiając na pastwę losu Fafnira, który począł umierać pod skoncentrowanym ostrzałem. Fafik pokazał jednak klasę odstrzeliwując z ciężkiego Gaussa najpierw Grim Reapera, rozbijając mu bok z silnikem XL, a później pozbawiając Craba obu ramion z ciężkimi laserami i uszkadzając mu reaktor. Sam jednak najpierw stracił prawy bok (bez eksplozji HGR), a później krytycznie oberwał w drugiego ciężkiego Gaussa i ostatecznie w silnik. Aby zniszczyć Fafnira, Alacorn musiał zużyć 1/3 zapasu amunicji do Gaussów, a Rhino 80% amunicji do LRM 20.

Ostsol zaczął polować na Wraitha i Spidera, ale dzięki dalekosiężnym skokom udało im się uniknąć ostrzału. Toyama wszedł na zalesione wzgórze aby ogniem LRMów i ciężkich laserów ER wspierać BattleMastera i Cerberusa. Ten ostatni wszedł głęboko w pozycje Gwardzistów próbując wraz z BattleMasterem zniszczyć Verfolgera. Jednakże dzięki modyfikatorom za pola uprawne, BattleMaster nie uzyskał żadnych trafień. Cerberus co prawda wpakował w Verfolgera strzał z ER PPC i 6 średnich pulsaków, ale trafienia rozłożyły się po równo bez uzyskania trafień krytycznych. W międzyczasie Blitzkrieg znalazł się na plecach Cerberusa i uzyskał podwójne trafienie z Ultry/20. Krytyczne trafienie w korpus zdetonowało zasobnik amunicji do AMS które wypunktowało strukturę wewnętrzną do zera i Goliat padł trafiony przez Davida.

Uwaga Scrap Raiders skupiła się teraz na Toyamie i BattleMasterze. Trebuchet wystrzelał w nich ostatnie salwy LRMów. Toyama oberwał z Gaussów Thunder Hawka w silnik XL i musiał wycofać się ze wzgórz. Verfolger wpakował kilka odłamków z LB-Xa 10 w BattleMastera (w tym parę w głowę), a Blitzkrieg próbował kolejnego manewru na plecy, ale uzyskał tylko pojedyncze trafienie w nogę. W odpowiedzi, BattleMaster krytycznie uszkodził nogę Blitzkriega nieco go spowalniając. Ale po chwili w powietrze wyleciał Toyama, trafiony krytyczne w trzeci slot silnika LRMami Lineholdera.

W międzyczasie Wraith ze Spiderem wymanewrowały pozbawionego możliwości skoku Ostsola. Żarówa próbował alfastrikeować Wraitha, ale ten sprytnie schował się w chmarze robali i Ostsol się tylko przegrzał. Korzystając z tego Borsuuk obezwładnił dwa transportowce. Sytuacja nie wyglądała dobrze dla Blakistów.

Wycofałem BattleMastera, aby poczekać na zmierzającego powoli do niego Alacorna i Rhino. W międzyczasie schłodzony Ostsol i Crab dysponujący tylko średnim i lekkim laserem, z wzajemnością ostrzeliwali się z Wraithem i Spiderem. Chłopaki przerzucili Lyrańskie Mechy za wzgórza i musiałem puścić do przodu Fury aby nie doszli do trzeciego transportowca.

Furia spełniła swoje zadanie. Co prawda ostrzał z LB-Xa Verfolgera spowolnił ją o 50%, ale w odpowiedzi Verfolger stracił ramię z ER PPC. W kolejnej turze salwy Gaussów z Thunder Hawka rozstrzelały przód czołgu, ale ostatni strzał Furii przebił bok Thunder Hawka i krytycznie uszkodził jedno z dział Gaussa. Spider próbował wskoczyć na plecy BattleMastera ale uzyskał tylko jedno krytyczne trafienie w silnik XL. Za chwilę sam oberwał SRMami od BattleMastera. Wraith czający się za plecami Ostsola nie uzyskał jednak znaczących sukcesów.

Ponieważ na pole walki dotarł Alacorn, którego dział Gaussa, chłopaki bali się jak ognia, postanowili postawić wszystko na jedną kartę i ruszyć do ostatecznego szturmu. Oczywiście samymi Lyrańskimi maszynami ("My za to nie płacimy" - pamiętacie?). Verfolger zaatakował Alacorna, Thunder Hawk BattleMastera, a Blitzkrieg Ostsola. Niestety Blitzkrieg spudłował (rzut 4 na 5+), Thunder Hawk trafił tylko jednym Gaussem, a Verfolger spowodował tylko uszkodzenia systemu napędu Alacorna. W odpowiedzi trafiony trzema Gaussami i średnimi laserami z Craba i Rhino, Verfolger stracił żyroskop i jeden slot reaktora, po czym przewracając się zaliczył dwa kolejne trafienia w silnik XL. Ostsol odpalił wszystkie możliwe lasery czym do końca usmażył lewy bok Thunder Hawka z silnikiem XL, niemal się przy tym wyłączając. W ostatniej turze Blitzkrieg próbował jeszcze  wejść na plecy BattleMastera, ale salwa z Ultry trafiła tylko jednym pociskiem i nie spowodowała żadnych krytycznych uszkodzeń. W odpowiedzi strzał z ER PPC urwał Blitzkriegowi osłabioną nogę.

Widząc rozwój sytuacji Kapitan Kloss postanowił dać drapaka...


3 komentarze:

  1. "Dać drapaka"?! My tylko pobiegliśmy po nową amunicję!

    OdpowiedzUsuń
  2. Szkoda tylko że nie zdążyliście z powrotem :P

    OdpowiedzUsuń
  3. Bo Blakiści wykorzystali ten moment i uciekli.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...