czwartek, 4 października 2012

I need some HOTT stuff this evening!

Kiedy system ekonomiczny na świecie chwieje się w posadach, a sojusznik naszego wielkiego brata ostrzeliwuje naszego sojusznika, nadchodzi znowu czas filcu i tektury.

Przypadkowa wizyta brathaca w środku tygodnia, skończyła się planową bitwą w systemie HOTT między brązowymi krasnoludami i białymi orkami na stole IKEI pokrytym kocem z IKEI.

HOTT to "Hordes of the Things", uproszczona wersja DBA przeznaczona do bitew fantastycznych armii, mających takie jednostki, jak latające jednorożce, wojowników ninja, olifanty, enty, magów, kapłanów, rycerzy, sterowce, smoki i zstępujących na ziemię bogów.


Krasnoludy wylosowały pozycję agresora, zatem orki rozpoczęły wystawianie oddziałów i swojej fortecy.

Jak na orki przystało ich oddziały to głównie agresywni wojownicy atakujący z dzikim impetem (Wb), hordy kiepsko uzbrojonych gobosów (Hd), trochę goblińskich łuczników (Sht) i niewidocznych na zdjęciu jeźdźców na Wargach (Rd).

Krasnoludy to pancerni wojownicy z bronią ręczną (Bd), włóczniami (Sp), lekkozbrojni z kuszami (Sht) i oddział berserkerów (Wb).

Obiema armiami dowodzą legendarni bohaterowie wzbudzający wśród wrogów przerażenie i szacunek (Hero).

Orki ustawiły swoją jazdę daleko na prawym skrzydle, łuczników na skałach niedostępnego wzgórza, a w centrum elitę wojowników w głębokim szyku, osłoniętych po bokach poślednimi wojownikami.

Krasnoludy włócznikami i berserkerami obstawiły flanki, a  w centrum, na zboczu łagodnego wzgórza, naprzeciwko gęstwiny orczych maczug i szabli ustawiły ścianę tarcz i toporów.Już po pierwszym natarciu zaskakująco agresywnych krasnoludów część goblińskich hord poszła w rozsypkę, zmuszając orczego herosa do zajęcia miejsca w pierwszej linii i pozwalając krasnoludom oskrzydlać oddziały znajdujące się po bokach.

Po kilkurundowej przepychance orki stopniowo traciły inicjatywę (niskie rzuty na PIP - player initiative points), aż wreszcie ich okrążony przywódca padł pod ciosami krasnoludzkich toporów nie mogąc się dalej wycofać. Przywódca klanu krasnoludów w tym samym czasie zdziesiątkował napierający na niego oddział orków, przypieczętowując zwycięstwo.

Armia zielonych poszła w rozsypką pozostawiając za plecami swoją śmierdzącą fortecę.

5 komentarzy:

 1. Dwarves FTW!!

  Jakoś nigdy nie przekonywała mnie ta mechanika DBA, ale w HOTT można jakoś bardziej pobawić się w układanie armii bo w odróżnieniu od DBA nie ma stałych składów. Może dam się jeszcze do tego przekonać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na szczęście twoje obrócone plecami do wody krasnale wygrywały, bo ja się pomyliłem co do zamknięcia flanki przez oddział Wb stojący bokiem do nich. Żeby domykać flankę muszą wstawać za flankowanym oddziałem, a nie przed.

  OdpowiedzUsuń
 3. To się nazywa "dwarven ingeniuity" :p

  OdpowiedzUsuń
 4. Miało być: "Żeby domykać flankę muszą w_Y_stawać za flankowanym oddziałem, a nie przed.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...