PsBorsuk coś kiedyś wspominał, że jak już miałby wziąć udział w projekcie to wziąłby Brygadę niemiecko-francuską. To niech mu będzie.
środa, 15 kwietnia 2015
Daviońskie siły zmechanizowane - update
Taki szybki update moich zielonych Davionów. Do zrobienia jeszcze
kokpity, a później lakierowanie, kalki i szybki weathering.
Skonwertowałem jeszcze trzy Partisany za pomocą moich wcześniej
wydrukowanych luf, choć do jednego modelu mi zabrakło, więc będzie
zrobiony jako uszkodzony. Pyrkon coraz bliżej trzeba się sprężać.
wtorek, 14 kwietnia 2015
Projekt Modern Spearhead - British Army 2020
Pora na kolejne państwo NATO czyli Wielką Brytanię. Armia brytyjska przechodzi teraz okres redukcji i restrukturyzacji według programu Army 2020. Po zakończeniu zmian wyklaruje się podział na Siły Reagowania (Reaction Force), Siły Elastyczne (Adaptable Force) i Siły Wsparcia (Force Troops). Pomijam tutaj garnizony w Cyprze, Brunei, Falklandach i formacje wojsk nie biorące udziału w bezpośrednich walkach.
piątek, 10 kwietnia 2015
Projekt Modern Spearhead - Amerykańskie brygady wsparcia
Działanie BCT wspierają modułowe brygady wsparcia. Zajmiemy się tymi, które mają jakieś odzwierciedlenie w grze, czyli Brygadami Lotnictwa Bojowego - Combat Aviation Brigades (CAB), Brygadami Artylerii - Fires Brigades i Brygady Artylerii Przeciwlotniczej (ADAB).
czwartek, 9 kwietnia 2015
Projekt Modern Spearhead - Amerykańskie brygadowe zespoły bojowe
Tym razem zajmiemy się amerykańskimi brygadowymi zespołami bojowymi (BCT), aktualnie podstawową jednostką organizacyjną amerykańskich sił lądowych. Rozróżniamy trzy rodzaje BCT: piechoty, Stryker, i pancerny.
wtorek, 7 kwietnia 2015
Projekt Modern Spearhead - Rumunia
Tym razem coś dla Aza, czyli siły zbrojne Rumunii. Składają się one z 3 dywizji piechoty (1,2 i 4), choć dywizje są (podobnie jak w naszym wojsku) jedynie terminem organizacyjnym, niż konkretnym związkiem bojowym. Tym razem było nieco ciężej, gdyż w sieci znajdują się głównie informacje do poziomu batalionu, a i mój rumuński nieco zardzewiał :P. Kwestie kompanii i plutonów oparłem na stanach ilościowych pojazdów i na odnalezionym orbacie rumuńskich oddziałów z końca zimnej wojny. Rumuni rozłożyli plan przemian w swoich siłach zbrojnych po roku 1989 na 3 etapy. Pierwszym była redukcja, drugim pełna profesjonalizacja i integracja z NATO, a dopiero trzecim pełne unowocześnienie sprzętu. Etap trzeci ma się zakończyć do 2025 roku, więc pewnie Rumuni pojeżdżą sobie jeszcze trochę na swoich klonach T-55.
Subskrybuj:
Posty (Atom)