wtorek, 28 maja 2013

Grunt-o-matic


Przeglądając przepastne czeluście Internetu natrafiłem na aplikację pomagającą przy tworzeniu oddziałów do Gruntz, kolejnego 15mm sf bitewniaka, którego wkrótce opiszę. Gra stosuje system punktowy do konstruowania oddziałów od podstawowych drużyn piechoty, przez pojazdy do mechów czy potworów. Aplikacja nazywa się Grunt-o-matic.

Producent Gruntz (Rottenlead Publishing) sprzedaje własnej produkcji aplikację nazywaną Barracks, jednakże musicie wyłożyć na nią 5$. Grunt-o-matic jest zaś darmowy i wymaga jedynie zarejestrowania się na stronie. Przy okazji samą grę i Barracks możecie nabyć przez Wargame Vault, zarówno w wersji pdf jak i drukowanej.

Za pomocą Grunt-o-matic szybko rozpiszecie swoje oddziały przydzielając im wartości umiejętności strzeleckich, walki wręcz, pancerza, broni i cech specjalnych oddziałów. Program sam wyliczy koszt punktowy oddziału. Dodatkowo kartę oddziału będziecie mogli zapisać w formie pdf do późniejszego wydrukowania. Po stworzeniu kilku jednostek można je zgrupować i wydrukować kilka na jednej kartce A4. Ot, proste, darmowe i funkcjonalne. Borsuukowi się spodoba bo już mu marudziłem żeby wyskoczył z kasy ;). A tak jego wewnętrzny Szkot będzie się cieszył.

3 komentarze:

  1. Mam już oddział na 100 pkt. Program wygląda solidnie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem autorem polonizacji Grunt-O-Matica. Pytania/prośby proszę śmiało do mnie via PM Strategie.net.pl

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...