piątek, 3 września 2010

Kathil płonie...

17 Maj 3069 - Kathil, Federacja Słońc - Operacja "Thunderstrike"

Niebo nad Kathil płonęło. Szczątki zniszczonych za pomocą głowic nuklearnych Stoczni Yare, ciągle spadały w atmosferę, niczym nieustający deszcz meteorytów. Po zniszczeniu stoczni Capellanie zdesantowali na planetę dwa regimenty: Drugi Kawalerii Pancernej McCarrona i Dom Dai Da Chi. Ósmy regiment Gwardii Donegal, stacjonujący na planecie od czasu zakończenia Wojny Domowej FedComu, zredukowany w czasie bratobójczych walk do 15% stanu wyjściowego, nie miał szans powstrzymania Capellan. Milicji Marchii Capellańskiej Kathil, szło niewiele lepiej...

Lanca Backbone (dowódca kapitan Thaddeus Dabrowski, przydzielony oficer szkoleniowy z 1-go Regimentu Kawalerii Pancernej Zjednoczonych Słońc), 14 km NW od District City.

- Backbone, District Command, słyszysz mnie? - na ekranie HUD Sagitaire'a pojawiło się okno wideotransmisji, przedstawiającego wybitnie zmęczonego oficera taktycznego Milicji.
- Backbone Actual, zgłaszam się - odpowiedział Dabrowski.
- Mamy tu pewną sytuację. Capsi przełamali linie batalionu Gamma 4 kliki od waszej pozycji. Lanca twardzieli zmierza ku HQ. Jesteście najbliżej punktu przechwycenia. Przesyłam dane nawigacyjne i obraz z Boomera.
- Zrozumiałem Command. Wykonuję. Backbone EOT.
- Powodzenia Thad.
- Dobra, dziewczynki i chłopcy, czas na zabawę - kapitan przełączył się na kanał komunikacji lancy - Nasz cel to lanca szturmowych Mechów Crapellan. Mamy tu... - przerwał, odczytując dane z samolotu obserwacyjnego - ... trzy Stalkery i jednego Yu Huanga w barwach Domu Dai Da Chi. Są zapewne lepiej wyszkoleni, a na pewno ciężej opancerzeni niż my, ale są wolniejsi i na tym polega nasza przewaga. Przechwycimy ich tutaj, przy tych niewielkich wzgórzach. Tak jak na szkoleniu. Tsarina, ty i twój Dervish, znajdźcie sobie gniazdo i walcie LRM-ami. Baz, Anson, działajcie wspólnie, koncentracja ostrzału na jednym celu. Po to macie kompy celownicze by ich używać. Ja będę chronił Wasze tyłki. Wybrałem Was bo jesteście najlepsi i po to dostaliście lepszy sprzęt, a nie pamiętające Trzecią Sukcesyjną zabytki. Więc dajcie z siebie wszystko a przeżyjemy ten dzień... Ruszamy!

SIŁY
Dom Liao
Lanca Szturmowa Domu Dai Da Chi
Y-H9G Yu Huang (Elita) - Pai-zhang Wei Long
STK-5M Stalker (Elita) - Ban-zhang Talon Deng
STK-5M Stalker (Elita) - Janshi Devlin Warex
STK-5M Stalker (Elita) - Janshi Cynthia Aris

Dom Davion
Lanca Backbone CMM Kathil
SGT-8R Sagittaire (Weteran) - Cpt. Thaddeus Dabrowski
DV-8D Dervish (Regularny) - Sgt. Maj. - Tsarina Vilkova
AGS-4D Argus (Regularny) - Cpl. Baz Zapatero
ENF-6T Enforcer III (Regularny) - Cpl. Anson Banner

Wygrałem inicjatywę w I turze, więc Borsuuk schował swoje dwa Stalkery i Yu Huanga za wzgórze a jednego Stalkera wypuścił na wabia. Mój Dervish i Sagittaire wskoczyły na wzgórze aby skorzystać z broni dalekodystansowej, a Argus z Enforcerem ruszyły w drugą stronę aby obejść jeziorko i uderzyć na wysuniętego Stalkera. Dervish zaliczył trafienie tylko z jednego LRM15 ale dzięki systemowi Artemis IV cała salwa została ulokowana w celu, choć nie wyrządziła większych szkód.

W turze II wyskoczyłem do przodu Sagittaire'm chcąc ściągnąć na siebie ogień, ale Borsuuk skoncentrował się na Dervishu i zaczęło się robić dla niego nieco gorąco. Argus i Enforcer  zbliżyły się do wysuniętego Stalkera i rozpoczął się taniec śmierci.

- No to jazda - mruknął pod nosem Zapatero, przestawiając tryb ostrzału obrotowego działa automatycznego na 'pełną salwę' - Żryj ołów, CAPSIE!!!

Udało mi się umieścić 4 z 6 strzałów z obrotowej 5-tki Argusa i większość z nich trafiła w nogi Stalkera. Enforcer dołożył swoje z działa Gaussa. I tu na Borsuuka zaczęło działać prawo kostkologii Murphy'ego (jak musisz rzucić n, to na kościach na pewno wyjdzie n-1). Aby uniknąć upadku Borsuuk musiał wyrzucić 4+ na 2k6. Oczywiście rzucił 3 i Stalker zaliczył glebę i dodatkowe uszkodzenia.

W III turze uszkodzony Stalker podniósł się dopiero za drugim podejściem (3ki lubiły Borsuuka bardzo tego dnia). Borsuuk wysłał mu na pomoc drugiego Stalkera, podczas gdy trzeci szachował mojego Sagittaire'a a Yu Huang rozpoczął manewr okrążania z flanki, tymczasowo wychodząc spoza zasięgu ostrzału. Pech jednak nie opuszczał Borsuuka i większość jego strzałów poszła w powietrze. Za to u mnie... zarówno Dervish i jak i Argus skoncentrowali ostrzał na uszkodzonym Stalkerze obierając z pancerza jego prawą nogę. Dzieła zniszczenia dokończył Enforcer...

- Mam cię - wrzasnął Banner, ustawiając celownik na uszkodzonej nodze Stalkera - BANG!! - tungstenowa strzała z chirurgiczną precyzją trafiła w odsłonięty siłownik biodra odrywając kończynę od reszty Mecha. Stalker przez chwilę zmagał się z siłą grawitacji, po czym jego żyroskop nie wytrzymał i Mech ponownie zwalił się na ziemię.

IV tura okazała się być ostatnią. Drugi i trzeci Stalker ruszyły aby zmiażdżyć moje maszyny pod skoncentrowanym ostrzałem. Wygrałem jednak inicjatywę i udało mi się ustawić Argusa i Sagittaire'a na plecach wrogich maszyn. Ryzykowałem co prawda, bo na plecach Sagittaire'a miałem ostatniego Yu Huanga Borsuuka, ale był on odpowiednio daleko i liczyłem że spudłuje. Stalkery skoncentrowały się na moim Dervishu przebijając w jednym miejscu jego pancerz, ale na szczęście uniknąłem poważnych uszkodzeń. Yu Huang spudłował moje odsłonięte plecy. Jednakże moja odpowiedź była miażdżąca. Argus tym razem umieścił 100% salwy z obrotowej 5tki w plecach Stalkera nr 2, z czego dwa strzały trafiły w głowę Mecha. Jego Mechawojownik stracił przytomność i nieszczęśliwie upadł na głowę niszcząc ją i zabijając się przy tym. Zaś Stalker nr 3...

Dla postronnego obserwatora wydawałoby się że Sagittaire nagle eksplodował masą laserowych igieł, kiedy Dabrowski odpalił ciężkie i średnie lasery pulsacyjne, obierając tylną część cappellańskiej maszyny z pancerza. Walcząc z narastającym gorącem i ostrzeżeniami przed awaryjnym wyłączeniem reaktora, kapitan walnął w przycisk przerywający procedurę wyłączenia i wystrzelił jeszcze z PPC w odsłonięty bok wroga. Aktyniczna kula plazmy wgryzła się w otwartą ranę i Stalker zniknął w kuli ognia eksplodującej amunicji...

Widząc taki obrót sprawy Yu Huang, podwinął pod siebie ogon i czmychnął z pola walki. I pozostał tylko jeden...

Na przekór przeciążonemu żyroskopowi Ban-zhang Talon Deng dźwignął uszkodzonego Stalkera i osadził go na ocalałej nodze. Wokół niego ścieliły się szczątki kompanów z lancy. Poprzez popękane szyby kokpitu Mecha widział nadciągającego Enforcera wroga.
- XIN SHE...
Tungstenowy pocisk z działa Gaussa przebił kabinę Stalkera, ucinając słowa janshi...


Siły do starcia zostały wyliczone według systemu Battle Value (BV) po 8000 punktów na stronę. Dla mnie sprawdził się koncept jednej potężnej broni (obrotowe działo automatyczne, działo Gaussa) powiązanej z komputerem celowniczym. Sagittaire to inna para kaloszy. Tu komp celowniczy podpięty jest do baterii laserów pulsacyjnych, co w kombinacji daje od razu -3 modyfikatora do trafienia. Co prawda lasery pulsacyjne mają średni zasięg, ale w połączeniu z pancerzem i mobilnością (jumpjety) daje dużą szansę na wykonanie zakończonego sukcesem ataku. Taki sprzęt jednakże kosztuje sporo punktów. Przez to Borsuuk mógł wybrać maszyny cięższe, choć wyposażone w mniejszą ilość zaawansowanej technologii i lepszych pilotów. Stalkery jednak mają tą wadę, że mogą bez zwracania uwagi na ciepło atakować tylko bronią dalekosiężną, albo tylko krótkodystansową. Użycie większej ilości na turę może doprowadzić do rzutów na wyłączenie reaktora albo eksplozję amunicji, co jest zabójcze bo Stalkery nie mają CASE. Na pewno pomogły mi też kostki. Ale przez tą porażkę, Borsuuk raczej długo nie będzie chciał znów ze mną  pograć :D.

5 komentarzy:

 1. Nie dopisałeś jak to mój as pilotażu, po tym jak padł na prostej, potem jeszcze raz fiknął przy próbie podniesienia mecha.

  Miałem buraki w komputerach pokładowych i w lufach dział.

  ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaś taktycznie rzecz biorąc Stalkery powinny zachowywać się jak porządne imperialne maszyny kroczące z Gwiezdnych Wojen - iść naprzód ławą i niszczyć wszelki opór po drodze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak nie napisałem?

  "W III turze uszkodzony Stalker podniósł się dopiero za drugim podejściem (3ki lubiły Borsuuka bardzo tego dnia).

  Jakbyś miał imperialnych żołnierzy na pokładzie, a nie Chińczyków to może by tak było.

  Stalker to się sprawdzi przy ataku na nieruchomy cel np. bazę. Ale musi mieć osłonę, lżejszych i szybszych Mechów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dobry tekst!
  Umieściłem treść tej informacji w komentarzu do starcia tytanów, ale postanowiłem na wszelki wypadek powielić go jeszcze tutaj. Jesteśmy w trakcie tworzenia Polskiego Centrum BattleTech'a. Efekt tych prób znajdziecie pod adresem:

  http://solaris7.pl

  oraz:

  http://forum.solaris7.pl

  Może kilka słów o samej stronie. Z założenia, ma być to portal traktujący głównie grze BattleTech i o Universum BattleTech'a, jednak nie chcemy zapominać o Mechwarrior: Age of Destruction, Mechwarrior RPG, całych seriach gier na wszelkie platformy komputerowe oraz konsole, czy też o literaturze. Naszym pragnieniem jest, by z waszą pomocą uratować od zapomnienia te wszystkie genialne gry, w które wielu z was gra zapewne do tej pory, a pozostała część trzyma je gdzieś na dnie szafy, albo w piwnicy. Nie chcemy, by jedynymi adresatami tej strony byli tylko starzy wyjadacze (chociaż oczywiście Was w szczególności zapraszamy do częstych odwiedzin i współtworzenia portalu), ale także, a może przedewszystkim tych, którzy bardzo chcieli by zacząć swoją przygodę z BattleTech'em lub Mechwarriorem. Dokładamy wszelkich starań, by pomóc "nowym" i zadowolić "starych" graczy. Prócz materiałów związanych z tematami, które wymieniłem wcześniej, na Solaris VII znajdziesz także dział "Download" oraz dział zawierający materiały video. Wszystkich zainteresowanych uratowaniem BattleTecha od popadnięcia w niepamięć zapraszamy także na nasze forum. W chwili obecnej, nie ma tam zbyt wielu użytkowników, lecz mamy nadzieję, że z Waszą pomocą niedługo się to zmieni. Osoby które chiałyby współtworzyć portal razem z nami, proszę o maile, na adres który znajdziecie na stronie głównej Solaris VII.

  W imieniu Solaris VII Team jeszcze raz serdecznie zapraszam i pozdrawiam...

  mickey

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...