niedziela, 24 stycznia 2016

Pulp Alley - Star Wars - drużyna klonów (WIP)

Jakiś czas temu na zaprzyjaźnionym blogu CODENAME: Wargaming natrafiłem na ciekawy pomysł rozgrywania przygód w uniwersum Gwiezdnych Wojen korzystający z systemu Pulp Alley. System dotyczy skirmiszowego grania w przygodówki w stylu Indiany Jonesa, doktora Fu Manchu czy Mumii, ale chłopaki z C:W twierdzą że da się to spokojnie zaadaptować do Gwiezdnych Wojen, które mają w sobie trochę pulpu. Pomysł mi się bardzo spodobał i wzorem poprzedników zakupiłem na Allegro kilka figurek ze starej gry Star Wars Miniatures


Jak widać na załączonym obrazku to żołnierze - klony z okresu Republiki. Trzeba będzie nad nimi nieco popracować - jedna drobna konwersja, poprawienie malowania i podstawki, ale na upartego, są już gotowi do gry. Na fakt iż są zrobione z chińskiego gumoplastiku i niektórym gną się lufy trzeba będzie przymknąć po prostu oko. Figurek ze Star Wars Miniatures jest dużo, więc kiedyś na spokojnie jeszcze wykombinuję kolejną drużynę, zwłaszcza że ich cena na serwisach aukcyjnych zwykle nie przeraża (chyba że to jacyś imienni bohaterowie). Wkrótce postaram się wrzucić lepsze fotki odmalowanych i skonwertowanych figurek wraz z rozpiską ligi.

Ktoś ma ochotę przyłączyć się do projektu?

2 komentarze:

  1. Bardzo się cieszę, że załapałeś pomysł. Za kilka dni wrzucimy zasady dla uniwersum Gwiezdnych Wojen. Czekamy na więcej i zapraszamy do wspólnej gry!

    OdpowiedzUsuń
  2. Kurna trzeci raz pisze komentarz :) Blok-ekipa fajna. Ja zamierzam grać swoimi klonami na zasadach gangów - pięc figurek i masz gang. Co do figurek to nie są tragiczne jeśli chodzi o szybką grę. Ja swoje mam zamiar jednak pomalować bo w prepaincie widać jednak niedociągnięcia.

    pozdr

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...