środa, 28 stycznia 2015

II Konkurs Modelarski Forum Solaris VII WIP

Krótka notka o postępach przy moich pracach konkursowych.

Wszystkie modele dostały już kolory bazowe.

Dodatkowo maluję jeszcze lancę davionskich transporterów piechoty Goblin i Maxim. Postanowiłem poćwiczyć na nich wet blending i już wiem na pewno której z czterech użytych farb nie używać. :) W kategorii lancy można niestety wystawić tylko jedną pracę (bo żyri tak skonstruowało regulamin :P), więc zobaczymy co ostatecznie dam do oceny. 

Podkład Army Green Army Painter.


Kolory bazowe.
Mam jeszcze miesiąc by skończyć. Ciekawe czy dam radę.

Przy okazji zrobię sobie rozpiskę użytych kolorów do Gwardzistów.
1) Podkład - Mordian Blue, Astronomican Grey i Mechrite Red, (GW) Natural Steel (Vallejo) na lufy, Tin Bitz (GW) na elementy metaliczne, Chaos Black (GW) na kokpit.
2) Pierwsze rozjaśnienia - Enchanted Blue (GW), Flat Red (Vallejo) i Ghost Grey (Vallejo).
3) Drugie rozjaśnienia - 50:50 Enchanted Blue (GW) i Ice Blue (GW), Flat Red (Vallejo) i Orange Red (Vallejo)  oraz Ghost Grey (Vallejo) i Skull White (GW). Wash Devlan Mud (GW) na metaliki.
4) Trzecie rozjaśnienia - ?? zastanawiam się bo z różnych opinii wynika że mogłem jeszcze poszaleć z rozjaśnianiem.
5) Jeweling kokpitu - Chaos Black (GW), Scorpion Green (GW),  Scorpion Green (GW) z Skull White (GW).
6) Soczewki laserów - Chaos Black (GW), Caliban Green (GW), Goblin Green (Vallejo), Scorpion Green (GW). Mój sposób na ładujący się PPC został słabo oceniony, więc ew. użyję go do podświetlania silników skokowych. Na PPC wymyślę coś innego.
7) Rozgrzany metal luf - Washe - Badab Black (GW). Same czubki luf po kolei niebiesko (Blue Wash (Vallejo)), fioletowo (mix Hexed Lichen (Vallejo)/Glaze Medium (Vallejo) ) i brązowo (Sepia Wash (Vallejo)). Chyba trzeba nabyć fioletowy wash jeszcze.
8) Lakier, kalki, filtry, wash olejny, weathering, lakier.


4 komentarze:

  1. Fajnie, że choć Ty coś robisz przy konkursowych mechach, ale mówiąc szczerze to na tych fotkach nie widzę tego, co opisałeś od punku 2 w górę. To dopiero plany, czy po prostu stopniowo podnosisz napięcie?;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wygrana jak w banku :)
    Te gobliny to bardzo ładne pojazdy, masz ich może więcej?

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...