piątek, 16 stycznia 2015

Challenger XII - konwersja

Do Pyrkonu jeszcze trzy miesiące, ale z moim tempem to muszę się sprężać. Tym razem na warsztat wziąłem ciężki davioński czołg typu Challenger. 


Maszyna powstała w 3057 roku do walki na klanowym froncie. 90 tonowy Challenger X uzbrojony był w działo Gaussa, działo automatyczne LB-10X i wyrzutnię LRM 10 w wieży, dwie wyrzutnie Streak SRM 2 po bokach, dwa średnie lasery pulsacyjne z przodu i jeden mały pulsacyjny z tyłu. Dodatkowo system przeciwrakietowy.

W 3064 zaprezentowano nowy wariant Challengera XII, w którym miast LBXa zamontowano obrotową 2kę, wyrzutnię LRMów powiększono do LRM 15 z dodanym systemem Artemis IV,  wyrzutnie SSRM zamieniono na pojedynczą wyrzutnię Streak SRM 4, a przednie lasery pulsacyjne wymieniono na wersje ER. Całość uzupełniał system Guardian ECM i łącze C3.

A ponieważ w blistrze od Ral Parthy dostajemy dwa takie czołgi, postanowiłem jeden skonwertować do wersji XII.

Uciąłem więc lewą lufę i zastąpiłem ją wydrukowanym w drukarce 3D małym gatlingiem. Zwiększyłem wyrzutnię LRM poprzez dowiercenie 5 kolejnych dziurek w wieży. Miast bocznych wyrzutni SRM "pożyczyłem" małą wyrzutnię od Manticore. 

Tak to wygląda obecnie. Muszę jeszcze green stuffem zalepić dwie dziury w wyrzutni SRM i ogólnie pozostałe po konwersji szramy. Całkiem nieźle. 

Po lewej Challenger XII, po prawej Challenger X.

2 komentarze:

  1. Całkiem zgrabne :) Dużo masz jeszcze tego 3d-owego dobra? ;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...