czwartek, 11 września 2014

Postapo drzewce cz. 1

Ponieważ do mojej drużyny w Mutanty dołączyły dwa drzewce (rzuty z tabeli dały wyniki Huge i Humanoid) postanowiłem zmajstrować dla nich odpowiednie figurki.  Inspiracją dla mnie było takie oto dzieło kolegi WarHammstera, który zbudował drzewca w skali 28mm. Moje enty oczywiście będą w skali 15mm, ale ponieważ są Huge nie muszę się za bardzo przejmować dokładną wysokością figurki. Ma być po prostu duża.

Zacząłem od stworzenia szkieletu figurki z drutu, z uwzględnieniem korzeni i głównych konarów korony drzewca. Cieńszym drutem poszerzyłem pień.

Następnie pień i konary mające robić za ręce drzewca owinąłem taśmą malarską. Gorącym klejem przytwierdziłem szkielet do podstawki, formując jednocześnie z kleju korzenie drzewca. 

Całość wstępnie pokryłem zwykłą brązową farbą.

Kiedy farba wyschła, stworzyłem koronę drzewca. Użyłem do tego ponownie gorącego kleju oraz wysuszonych gałązek z kiści winogron. Dzięki temu całość wygląda bardziej naturalnie.


cdn.

2 komentarze:

 1. To już wersja końcowa? Bo przydałoby się to jeszcze wykończyć podstawki, i nieco przymaskować końcówki drutów. No i gluty w koronie trzeba pomalować ;)
  Ogólnie ten drzewiec po lewej wygląda fajnie. Prawy ma chyba nieco za cienki pień w stosunku do górnej części.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ależ skądże. Przecież napisałem cdn. Zrobię jeszcze koronę, podstawkę a sam pień pogrubię kawałkami kory. To jest wczesny WIP dopiero.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...