środa, 18 września 2013

Memuary Dąbrowskiego - Wolne Miasto Łódź.

No w końcu dotarliśmy do Łodzi. Nawet całkiem nieźle to wygląda. Samo miasto nie oberwało atomówkami, ale 100 lat upadku cywilizacji jaką znałem odcisnęło swoje piętno. Mieszkańcy żyją obecnie w jako tako uprzątniętych enklawach, oddzielonych zrujnowanymi częściami. Ale co najśmieszniejsze, enklawy mają ze sobą połączenie... tramwajowe. Normalnie, uprzątneli i wyremontowali trochę torów i wagonów i jakoś to jeździ. Mika mówi, że głównym zadaniem Sępów jest wyszukiwanie w ruinach baterii fuzyjnych żeby utrzymywać wszystko na chodzie. Podobno nawet starają się rozkładu trzymać. 


Miastem rządzi Rada Miejska złożona zawsze z 3 członków - przedstawicieli frakcji ludzkiej, mutanciej i mechanicznej, pilnująca aby nikt się między sobą za łby nie brał. Podobno parętnaście lat po wojnie w ruinach doszło do starcia mutanta, człowieka i androida. Mutant miał wielką siłę fizyczną, człowiek spryt, a android był potężnie uzbrojony. I tak walczyli ze sobą przez kilka dni dopóki prawie się nie wykończyli wzajemnie. Doszli wtedy do wniosku, że taka zabawa nie ma sensu i może lepiej będzie połączyć siły. Ot, taka miejska legenda. W każdym razie Łódź wita z otwartymi rękami każdego, niezależnie od stopnia czystości DNA. Byle tylko przestrzegał zasad. Porządku pilnuje Straż Miejska, ale nie zajmuje się wlepianiem mandatów. Jak ktoś fika to cię łapią i prowadzą przed sąd. Tak mają tu sąd. Kodeks karny co prawda nieco zmodyfikowali, ale jest. No wiadomo także, że jak ktoś fika za bardzo to Straż wlepia mu kulkę. Ale najczęściej dostaje się wykop z miasta z zakazem powrotu.

Enklawy to jak mówiłem uprzątnięte kawałki miasta, gdzie życie toczy się w miare normalnie. Straż jest tam zwykle na miejscu patrolując okolice i pilnując porządku. Wokół enklawy zwykle powstają farmy, studnie i tym podobne aby utrzymać mieszkańców przy życiu. Niektórzy mają nawet generatory i w miare stałe dostawy prądu. Na starej Retkinii i okolicach Chojen są dwie enklawy gdzie przeważają ludzie. Stare Bałuty to domena bardziej zmutowanej części społeczności. Widzew a zwłaszcza okolice EC-3 to enklawa zmechanizowanych, którzy utrzymują na chodzie starą elektrownię. Prąd na razie idzie tylko na stałe do Manhattanu gdzie siedzi Rada. Zmutowana fauna i flora zamieszkuje okolice starego zoo i parku na Zdrowiu. Rada dogadała się z bardziej rozumnymi przedstawicielami - entami jak z Tolkiena podobno - i roślinki pilnują miasta od tej strony w zamian za brak prób przerabiania ich na żywność. Oczywiście tu i ówdzie różni squatterzy zajmują sobie dziuplę z dala od enklawy, ale wtedy muszą sobie radzić samemu.

A co dzieje się na zewnątrz? Z tego co zdążyłem się zorientować to w okolicach Białegostoku siedzą sobie humaniści-naziści co nienawidzą wszystkiego co nieludzkie i urządzają sobie wyprawy eksterminacyjne. Spiknęli się z fanatykami religijnymi z Torunia i krzyżakami z Królewca, ale współpracę utrudniają im pełne różnych borostworów Mazury. Poza tym na drodze do Łodzi mają Krater Warszawski, więc muszą leźć na okrętkę. Łódź ma umowę - można powiedzieć handlową z andkami ze Śląska - technologia i baterie za węgiel do EC-3. Od czasu do czasu wyruszają tam konwoje, które to czasem potrzebują ochrony bo z takich bagien z okolic Spały potrafi często wyjść jakieś zmutowane dziadostwo. Mika mówiła też coś o jakiś Bugmeisterach z Wrocławia, mutkach którzy telepatycznie rządzą wielkimi robalami, jak te radmrówki co mnie obudziły i najazdach Bułgarskich mutantów, ale powoli zaczynam sądzić że robi mnie w konia. Muszę to sobie na spokojnie przetrawić.

__________________________________________________________________________________

Przykładowy oddział Straży Miejskiej Wolnego Miasta Łodzi

Hellena Trojańska - sierżant
Mutant
Q: 3 C: 3
Cechy: Leader, Steadfast, Telepathy, Energy Projection (Light)
Ekwipunek: Sonic Stunner, 2 EC

K-9
Zmutowane zwierzę
Q: 4 C: 3
Cechy: Long Movement, Superior Senses, Allure

Atek 
Robot policyjny - model ENF-4R Enforcer
Q: 4 C: 4
Cechy: Artificial, Long Movement
Ekwipunek: Web Gun, Shock Maul (Powered HtH weap), 2 EC

Sherlok Hołms
Człowiek
Q: 3 C: 2
Cechy: Danger Sense
Ekwipunek: Grenade (Sonic), Pistol, 1 EC

Pitbull
Człowiek
Q: 3 C: 3
Cechy: Savage
Ekwipunek: Assault Rifle, 1 EC, Grenade (Frag)

Typowy oddział Straży Miejskiej na służbie patrolowej. Jeśli akurat patrolują enklawę androidów mogą dostać dodatkowo Electric Gun na wyposażenie. W przypadku rozruchów albo obrony przed atakiem z zewnątrz, Ci którzy mogą dostają dodatkowo Flak Jacket.

Enty z parku Zdrowie
Zmutowane rośliny
Q: 5 C: 3
Cechy: Huge, Humanoid, Forester, Short Movement, Telepathy
Ekwipunek: 2 Food2 komentarze:

  1. Klimaty tego miasta są żywcem ze Stalkera wyjęte (gry PC) :D. Dzięki niej polubiłem socjalistyczny industrializm w architekturze ;).

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mówisz o opisie Brathaca, czy o Łodzi czasów obecnych? :P Choć w sumie to niewiele się różnią, poza tym, że obecni rządzący się żrą na potęgę. No i póki co rośliny nas za bardzo nie jedzą :P

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...